Підписатися на RSS

Третього квітня 2016 року, незважаючи на довготривалий період подорожування з Болгарії до України, делегація учнів та вчителів з міста Бургас виявила гаряче бажання одразу розпочати знайомство з містом корабелів.

Першими нашими гостями опікувалися батьки учнів 5а класу . Разом ми йшли вулицями Миколаєва, що були засновані одразу після заснування міста – Нікольська, Адміральська. Зупинялися біля пам’ятних місць - будинка колишньої Маріїнської гімназії, братів Поджио, будівлі педуніверситету, пам’ятників Шевченку, Римському-Корсакові, адміралів флоту. Мета нашої подорожі - музей суднобудування і флоту викликав захоплення наших гостей. Вони багато фотографували, запитували, вражалися спорідненістю наших духовних святинь, оскільки у м. Бургас відмічають урочисто день святого Миколая, а наше місто під захистом цього святого.

/Files/images/bolgariya/K5dhyPPjZ9o.jpg

Під час бесіди дорослі легко розуміли один одного, бо спорідненість слов’янської мови це дозволяє. Виявилися і схожі процеси у суспільстві і у звичаях, побуті. Стомлені, але вдячні, гості дісталися до свого помешкання.

Іванова І. А.


В понеділок 4 квітня учні 6-А класу разом з делегацією з Болгарії відвідали Миколаївський зоопарк.

Гасло зоопарку «Лише нашими спільними зусиллями ми збережемо світ диких тварин» добре знають у Миколаєві: судячи зі статистики відвідин, кожна міська родина мінімум один раз на рік буває тут. Тим паче, що низка міжнародних путівників і довідкових баз для туристів подають Миколаївський зоопарк як об’єкт, обов’язковий для відвідин в Україні.

/Files/images/bolgariya/DSC03169.JPG

Тож коли перед нами постало питання: що показати нашим гостям у Миколаєві, і діти і батьки учнів одностайно вирішили – зоопарк! І не помилились. Цей заповідний куточок міста володіє величезним позитивним зарядом. Працівники зоопарку провели для нас пізнавальну екскурсію, в ході якої ми оглянули колекцію тварин, що розподілена між п'ятьма основними зоологічними відділами: акватераріум, орнітології, копитно-хоботних тварин, хижих і гризунів, приматів. Також ми дізнались, що у цьому році Миколаївський зоопарк відзначатиме свій стоп’ятнадцятирічний ювілей. За ці роки зоопарк не мав жодного вихідного дня. І в дні революцій, і в дні громадянської та вітчизняної війн. Навряд чи в Миколаєві знайдеться ще одна така установа.

/Files/images/bolgariya/DSC03190.JPG

Тож не дивно, що байдужих під час нашої подорожі не було. І діти і дорослі з однаковим захопленням на подвір’ї молодняка «Дідова хата» гладили кізочок і обережно роздивлялися галасливих індиків та поважних гусей. Милувалися галявинами живих квітів і скульптурами казкових героїв.

/Files/images/bolgariya/P60404-120240.jpg

Всі отримали масу позитивних емоцій, а також відчули гордість за рідний край,коли наші гості висловлювали нам слова щирого здивування та задоволення від побаченого.

Кузьменко Т.Б.


Учні нашого класу з великим нетерпінням чекали на зустріч друзів із Болгарії. 4 квітня зустріч відбулась. Ми разом з болгарською делегацією відвідали обсерваторію при Миколаївському Національному університеті ім.Сухомлинського. О 19 годині нас гостинно зустрічали в МНУ викладачі фізико-математичного факультету на чолі із деканом факультету.

/Files/images/DSC_0497.JPG

Спочатку ми ознайомились з експозиціями університетського музею, в якому зібрано багато колекцій документів щодо створення та історії навчального закладу. Було акцентовано увагу на навчання болгарських студентів, які зіграли величезну роль у становленні Болгарії. Потім було організовано перегляд виставки картин харківської художниці. Після цього ми відвідали лабораторію при обсерваторії. Завідуючий лабораторією продемонстрував нам експонати космічних тіл, голографічні картини, прилади для визначення небесних тіл. А потім відбулось надзвичайне – спостереження за Юпітером. Ми побачили атмосферу Юпітера та його найбільші чотири супутники.

/Files/images/bolgariya/DSC_0506.JPG

Екскурсія була дуже цікавою , всі отримали задоволення.

Момот Т. (учениця 8а класу)


5 квітня 2016 року учні 11 класу разом з друзями з Болгарії відвідали Миколаївський обласний музей ім. В.В. Верещагіна.

В музеї нас зустріли екскурсоводи, провели цікаву та змістовну екскурсію, познайомили з пейзажами, батальним живописом, скульптурою видатних майстрів XVIII-XIX століття. Особливе враження ми отримали від перегляду старовинних ікон.

Наші друзі були вражені колекцією художніх полотен музею.

Тертична С.І.


Зустріч у школі:

5 квітня колектив вчителів, учнів та батьків нашої школи зустрічав гостей з Болгарії у стінах рідної школи

/Files/images/bolgariya/DSC_4367.JPG

Ми зустріли наших друзів за всіма українськими традиціями - зі святковим короваєм, у вестибюлі грав оркестр народних інструментів, а учні 7а класу в національному одязі розстелили вишитий рушник-оберег. Звучали слова привітання українськими та болгарськими мовами. Після привітання гості пройшли на святковий концерт.

/Files/images/bolgariya/DSC_4369.JPG

Тертична С.І.


6 квітня для наших південних гостей було організовано обзорну екскурсію по місту. До того сонячне і привітне миколаївське небо в цей ранок сіяло дощем, і холодний вітер намагався зіпсувати настрій. Однак завдяки надзвичайній енергії та веселій вдачі нашого екскурсоводу Ганни Дмитрівни, екскурсія вдалася на славу.

Події і факти про наше рідне місто, які повідомляла екскурсовод, вражали своєю цікавістю гостей і господарів. Наприклад, той факт, що Миколаїв хотіли перейменувати у Верноленінськ після смерті В.І. Ульянова, зацікавив не тільки дітей, але і вчителів.

/Files/images/bolgariya/DSC_0616.JPG

Проникливо і урочисто звучала розповідь про подвиг Ольшанців. В пам'ять про ті героїчні часи болгарська делегація відвідала меморіальний комплекс та за традицією, що склалася в нашому місті, діти кинули монетки у вічний вогонь.

Заключним акордом нашої подорожі було відвідування музею Старофлотські казарми. Закордонні гості були приголомшені прекрасним інтер’єром музею, його багатою колекцією.

/Files/images/bolgariya/DSC_0639.JPG

Голодні, стомлені, але у піднесеному настрої ми повернулися у готель, щоб відпочити трохи та знов продовжити захопливе дослідження Миколаєва.

Атрощенко Т.М.


У четвер 7 квітня, в один із днів весняних канікул, нам, учням 4-Б класу, подарували день незабутніх вражень.

/Files/images/bolgariya/DSC03258.JPG

Саме в цей день трьом учням нашого класу випала можливість вдруге відвідати підприємство НІБУЛОН. Це була неймовірна екскурсія. Ми побували у цехах, де будують баржі для перевезення великих вантажів зерна, побачили, як в лабораторії працюють люди для визначення якісного складу зерна. Дуже здивували великі амбари для зберігання зернових культур.

/Files/images/bolgariya/foto_4-B_2.jpg

Найцікавішим було те, що разом з нами на екскурсії були учні з іншої країни. Це були учні з Болгарії. Вони також уважно слухали екскурсоводів, захоплююче дивилися на все, що їх оточувало.

/Files/images/bolgariya/DSC03284.JPG

Спілкуючись з нашими новими товаришами за допомогою перекладача, ми дізналися, що гостей вразили масштаби роботи цього сільськогосподарського підприємства. Вони дізналися, що компанія НІБУЛОН є одним з найбільших сільськогосподарських виробників і експортерів. Підприємство на стільки велике, що охоплює 43 філії в 12 областях України.

/Files/images/foto_4-B_1.jpg

Дякуємо за нові враження і за чудовий день!

учні 4-Б класу,Миткевич Г.М.Кiлькiсть переглядiв: 280

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.